کتاب مرجع WorldCat

Pa John G Kugler,pdf of Pa John G Kugler

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی این بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد ، رونق دوباره شرکتهای هرمی

شرکت‌های هرمی که سالها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون‌هایی در حال جمع‌آوری پول و ارز از دست مردم هستند و با وعده سودهای بالا

این بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد ، رونق دوباره شرکتهای هرمی

رونق دوباره شرکتهای هرمی/این بار ژتون های موهوم دلارها را می بلعد

عبارات مهم : ایران

شرکت های هرمی که سالها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون هایی در حال جمع آوری پول و ارز از دست مردم هستند و با وعده سودهای بالا، آنها را اغفال می کنند.

به گزارش مهر، برگزاری جلسات شرکت های هرمی این روزها در اقتصاد کشور عزیزمان ایران رونق زیادی گرفته هست، به خصوص در روزهای آخر هفته که تعداد زیادی از کارمندان و کاسبان، وقت بیشتری دارند تا در جلسات یکسان با بعضی به اصطلاح «سرگروهها» حضور یافته و بخت آزمایی کنند. همین چند سال پیش بود که تب شرکتهای هرمی و خرید و فروش های گلدکوئیستی در اقتصاد کشور عزیزمان ایران آنقدر رونق گرفته بود و در نهایت، عده اندکی سود کردند و عده بیشتری، ضرر.

این بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد ، رونق دوباره شرکتهای هرمی

حال هم همین شرکتهای هرمی دوباره در اقتصاد کشور عزیزمان ایران در حال شکل گرفتن هستند، ولی این بار تنها پول و ریال نیست که درگیر می شود؛ بلکه این ارزهای کشور است که آن هم در شرایطی که حتی یک دلار هم جهت اقتصاد کشور عزیزمان ایران باارزش هست، به پای یکسری ژتون موهوم، و البته با سودای سود در این گونه معاملات، در حال خروج از کشور است و یا حتی اگر در داخل کشور هم بماند، در دست افرادی رد و بدل می شود که زیاد رفتارهای دلال مابانه دارند و دلشان کمتر به حال کارآفرین می سوزد.

اکنون بعضی با تشکیل شرکتهای هرمی، آن هم در حوزه معاملات بیت کوین و بعضی ژتون های این چنینی، تلاش دارند که مردم را با سودای سودهای ۳۰- ۴۰ درصدی اغوا کرده و سرمایه های هر چند اندک آنها را در فضای نامساعد کسب و کار این روزهای ایران، جلب کرده و بدون اینکه آورده ای به آنها بدهند، فقط در ظاهر و با یک ژتون، تلاش کنند که از آنها سوءاستفاده نمایند.

شرکت‌های هرمی که سالها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون‌هایی در حال جمع‌آوری پول و ارز از دست مردم هستند و با وعده سودهای بالا

این درست همان چیزی است که ناصر حکیمی، معاون بانک مرکزی این روزها نسبت به وجود ردپای آن در اقتصاد کشور عزیزمان ایران هشدار می دهد و می گوید، مردم دوباره با تله عده ای به دام نیفتند و سرمایه های خود را از دست ندهند. معاون بانک مرکزی هشدار داد که مردم از خرید بیت کوین بعنوان ابزار مطمئن سرمایه گذاری خودداری کند؛ البته الان نمی توان گفت که بیت کوین قانونی یا غیرقانونی است ولی هشدار می دهیم که مردم نخرند.چرا که ریسک دارد، بعد هشدار می دهیم که مردم فریب نخورند و مواجه با پدیده ای مثل موسسات مالی غیرمجاز نشوند که مالباخته نشوند و به سودای سود زیاد در این مسیر وارد شوند به خصوص اینکه بازاریابی شبکه ای و هرمی در آن مشهود است و ما داریم رصد می کنیم و هشدار می دهیم.

وی افزود: از مردم پول گرفته می شود و ژتونی داده می شود که مشخص نیست صحت و سقم آن چطور است بعد مردم به این تبلیغات توجه نکنند. بیت کوین یک ارز رسمی نیست که در شبکه رسمی معامله شود بعد اگر صرافی ها این خرید و فروش را انجام می دهند متخلف هستند؛ معاون بانک مرکزی با بیان اینکه با نهادهای نظارتی در خصوص خرید و فروش ها صحبت شده است ولی باید توجه داشت که در مورد موسسات اعتباری غیرمجاز نیز بانک مرکزی نهادهای نظارتی را در جریان گذاشته بود ولی در عمل اتفاق دیگری افتاد. البته تقاضای موثر باید کم شود و ما به مردم هشدار می دهیم و نمی توانیم سکوت کنیم.

حکیمی گفت: مردم باید احتیاط کنند و در این حوزه در دام سوداگران نیفتند؛ این در حالی است که خود بیت کوین از نظر فنی و تکنولوژیکی بحث نیرومند دارد ولی این ابزار نوسان دارد؛ یعنی به همان اندازه که قیمت رشد یافته به همان اندازه هم قیمت ممکن کم کردن یابد؛ بعد کلاهبرداری روی این ابزار بسیار زیاد هست؛ اکنون بیت کوین کم کم در حال حرکت به سمت گلدکوئیست است.

این بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد ، رونق دوباره شرکتهای هرمی

رضا غلامی، کارشناس اقتصادی به خبرنگار مهر می گوید: به نظر می رسد، علت مقبولیت بیت کوین را باید در ساختار نامتعارف بازار آن جستجو کرد. در طرف عرضه، تولید بیت کوین به وسیله فرآیندی ماشینی صورت می گیرد. براساس ساختار این فرآیند، عرضه آن با قیمت فزاینده ای در حال کم کردن هست. از طرف دیگر، بدلیل مجهول و مخفی ماندن جریان آن، استفاده از این پول به شدت مورد توجه افراد متخلف، قاچاقچیان و پولشویان قرار گرفته است.

وی می افزاید: سفته بازان نیز به علت رشد مداوم قیمت وارد بازار شده است اند. لذا نمی توان گفت که این تقاضاها واقعی هستند. علاوه بر این، بیت کوین در واقع یک عدد دیجیتالی است که به سادگی در اینترنت به صدها قطعه کوچکتر تبدیل می شود. همه این موارد باعث شده است اند که شکاف عرضه و تقاضای آن زیاد کردن یافته و قیمت آن در حالی که هیچ ارزش مالی یا ذاتی ندارد، زیاد کردن یابد.

شرکت‌های هرمی که سالها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون‌هایی در حال جمع‌آوری پول و ارز از دست مردم هستند و با وعده سودهای بالا

غلامی تصریح کرد: زیاد کردن مدام قیمت باعث زیاد کردن مقبولیت آن شده است و همینطور باعث شده است که بازار بیت کوین به بهشت قاچاقچیان و پولشویان تبدیل گردد. با همین نظر بعضی کشورها استفاده از آن را مجاز دانسته اند تا از این طریق بتوانند جریان حرکت آن را با نشانه جلوگیری از پولشویی و تخلفات مالی تحت نظارت خود درآورند؛ توصیه دوم این که براساس اصل کارایی بازار سرمایه، بازده و ریسک دارایی ها در بلندمدت به گونه ای عوض کردن می کند که در تمامی بازارها بازده به ازای هر واحد ریسک دارایی ها برابر شوند. با توجه به این نظر نیز می توان گفت که تولید بیش از ۵۰۰ درصد بازدهی به معنای وجود ریسک بالای آن در فضای نرمال است مگر آنکه بازار غیرواقعی شکل گرفته باشد.

به هرحال این روزها حتی سیاستگذار پولی هم نسبت به شکل گیری بازارهای سوداگرانه در مورد ژتون هایی همچون ژتون بیت کوینی هشدار داده هست، ولی میتنیگهایی که گوشه و کنار شهر این روزها جهت معرفی این ارزها و خرید و فروش ژتون های آنها فعال شده است است نیز قابل انکار نیست و به نظر می رسد که باید هر چه سریعتر نیروی انتظامی و قوه قضاییه نسبت به این عنوان تصویر العمل نشان داده و هر چه سریعتر وارد عمل شوند.

این بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد ، رونق دوباره شرکتهای هرمی

واژه های کلیدی: ایران | بازار | مرکزی | اقتصاد | اقتصادی | بازاریابی | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: