کتاب مرجع WorldCat

Pa John G Kugler,pdf of Pa John G Kugler

گت بلاگز اخبار بین الملل با روسیه جهت احیای مذاکرات سوریه گام‌های خوبی برداشته‌ایم / اردوغان

رئیس‌جمهور ترکیه در آستانه سفر به روسیه گفت، ما به همکاری خود با مسکو جهت دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه ادامه خواهیم داد.

با روسیه جهت احیای مذاکرات سوریه گام‌های خوبی برداشته‌ایم / اردوغان

اردوغان: با روسیه جهت احیای مذاکرات سوریه گام های خوبی برداشته ایم

عبارات مهم : ترکیه

رئیس جمهور ترکیه در آستانه سفر به روسیه گفت، ما به همکاری خود با مسکو جهت دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه پیش از سفر به روسیه راجع به محورهای این سفر گفت: در این دیدار با همتای روس خود راجع به پرسشها روز گفت وگو خواهیم کرد.

با روسیه جهت احیای مذاکرات سوریه گام‌های خوبی برداشته‌ایم / اردوغان

وی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه سیاسی یک فضای اعتماد میان دو کشور ایجاد کرده ایم. اکنون شاهد نشانه های مثبت این روند در حوزه گردشگری هستیم.

او افزود: در حوزه های استراتژیک مانند انرژی گام های جدی برداشتیم. در نظر داریم نیروگاه هسته ای آک کویو را در سال 2023 به مرحله عملیاتی برسانیم البته تلاش می کنیم جلوتر از این وقت بندی حرکت کنیم.

رئیس‌جمهور ترکیه در آستانه سفر به روسیه گفت، ما به همکاری خود با مسکو جهت دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه ادامه خواهیم داد.

اردوغان اضافه کرد: در حال حاضر راجع به محدودیت های اقتصادی و سیاسی اعمال شده است از سوی روسیه مذاکراتی در سطح معاونان دو کشور انجام شده است هست. من در دیدار خود با ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه بار دیگر خواستار تسریع این روند خواهم شد. نه ترکیه و نه روسیه زمانی جهت هدر دادن به علت پرسشها بوروکراتیک ندارند.

وی راجع به همکاری روسیه و ترکیه درمورد سوریه نیز گفت: راجع به احیای راه حل سیاسی در سوریه گام های مشترکی برداشته ایم. تمام کشورهایی که در سوریه نفوذ دارند باید دست از مداخله بردارند. ترکیه به عنوان کشوری که 911 کیلومتر مرز یکسان با سوریه دارد دیگر نمی تواند تنها نظاره گر کشته شدن غیرنظامیان در بیمارستان ها باشد. ما جهت برقراری آتش بس در سوریه اهمیت بالایی قائل هستیم.

واژه های کلیدی: ترکیه | روسیه | سوریه | سیاسی | اردوغان | رئیس جمهور | رجب طیب اردوغان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: