کتاب مرجع WorldCat

Pa John G Kugler,pdf of Pa John G Kugler

گت بلاگز اخبار بین الملل خطر هسته‌ای کره‌شمالی خطرناک‌ترین بحران است / گوترش

دبیرکل شرکت ملل “به وضوح” آزمایش موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی را محکوم کرد و این کارها را “عامل بی‌ثبات کننده جهت منطقه و امنیت بین‌المللی” توصیف کرد. 

خطر هسته‌ای کره‌شمالی خطرناک‌ترین بحران است / گوترش

گوترش: خطر هسته ای کره شمالی خطرناک ترین بحران است

عبارات مهم : امنیت

دبیرکل شرکت ملل “به وضوح” آزمایش موشکی و هسته ای کره شمالی را محکوم کرد و این کارها را “عامل بی ثبات کننده جهت منطقه و امنیت بین المللی” توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز خبری شرکت ملل، آنتونیو گوترش، دبیرکل شرکت ملل در نیویورک به خبرنگاران گفت: بار دیگر پیونگ یانگ هنجار جهانی علیه انفجارهای آزمایش اتمی را زیر پا گذاشت و شورای امنیت و جامعه بین المللی را به چالش کشید. بار دیگر، کره شمالی بی پروا جان میلیون ها انسان از جمله شهروندان خودش را به خطر انداخته است که با خشکسالی، گرسنگی و نقض های جدی حقوق بشری مواجه هستند. خطر هسته ای کره شمالی خطرناک ترین بحران است.

خطر هسته‌ای کره‌شمالی خطرناک‌ترین بحران است / گوترش

گوترش مجددا از مقام های کره شمالی خواست تا از مقررات بین المللی از جمله قطعنامه ۲۳۷۱ شورای امنیت که ماه گذشته تصویب شد، تبعیت کنند.

او همچنین با استقبال از جلسه اخیر شورای امنیت گفت: همبستگی در این شورا جهت پیگیری به بحران کره شمالی مهم هست. این همبستگی همچنین فرصتی جهت کارها دیپلماتیک با نشانه کم کردن تنش ، زیاد کردن اعتماد و جلوگیری از کارها تنش آلود که تماما هدفش خلع سلاح هسته ای کره هست، ایجاد می کند.

دبیرکل شرکت ملل “به وضوح” آزمایش موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی را محکوم کرد و این کارها را “عامل بی‌ثبات کننده جهت منطقه و امنیت بین‌المللی” توصیف کرد. 

دبیرکل شرکت ملل متحد همچنین تاکید کرد گفت وگو و ارتباط جهت پیشگیری از سوءبرداشت مهم است.

او تشریح کرد: بیانات جنگ طلبانه ممکن است به تبعات ناخواسته منجر شود. این راه حل باید سیاسی باشد. تبعات بالقوه یک اقدام نظامی بسیار وحشتناک هست. به عنوان دبیرکل شرکت ملل متحد آماده حمایت از تمامی تلاش ها در مسیر حصول یک راه حل مسالمت آمیز هستم و خصوصا همانطور که گفتم، خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره.

دبیرکل شرکت ملل متحد همچنین از دولت میانمار خواست یا به مسلمانان ایالت راخین تابعیت دهد یا اوضاع حقوقی آنان را مشخص کند. او در ادامه از خشونت های آخرهای اوت که ۱۲۵ هزار تن ارا مجبور به فرار کرده و این منطقه را به سمت بی ثباتی هدایت می کند، ابراز نگرانی کرد.

خطر هسته‌ای کره‌شمالی خطرناک‌ترین بحران است / گوترش

گوترش گفت: من حملات اخیر “ارتش رهایی آراکان روهینجا” را محکوم می کنم ولی اکنون مکررا گزارش هایی از خشونت نیروهای امنیتی میانمار به دست ما می رسد که از جمله مشمول بر حملات کورکورانه هست. ما نسبت به اوضاع امنیتی، انسانی و شرایط حقوق بشری در راخین نگرانیم و معتقدیم که این رویکرد تنها منجر به زیاد کردن افراطگرایی می شود.

واژه های کلیدی: امنیت | کره شمالی | آنتونیو گوترش | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs